4 відгуків
+38(050) 43 21 767
+380672718606
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
Будівельні матеріали — ТЦ «Дім ДРІМ»
Кошик

Керамічні блоки для будівництва будинку: плюси і мінуси

Вибір матеріалу для будівництва будинку - першочергове завдання для майбутнього власника. В Європі, зокрема, в Німеччині, більшої популярності набирають керамічні блоки, активно витісняють пустотілу цеглу. Давайте розглянемо плюси і мінуси цього будматеріалу.

Один керамічний блок може бути більше стандартної цегли в 2,1-14,9 рази! Це вже плюс, адже процес монтажу буде йти швидше. Порожнеча керамоблока становить від 50% до 72%, тоді як для цегли даний показник не перевищує 40%. Тобто, при своїх досить великих розмірах, керамоблок - досить легкий, середня щільність становить 650-1000 кг / м3. Незважаючи на таку високу пористість, зовнішні стіни керамічного блоку не повинні бути тонше 8 мм, інакше будматеріал виявиться не таким міцним, як потрібно.

Головний матеріал для створення керамоблоків, звичайно ж, якісна глина, легкоплавка, зазвичай добувають на кар'єрі виробника. Однак в глину додають вигоряючі добавки, так звані порізатори. Ними зазвичай служать дрібні деревна тирса, солома, рисове лушпиння, торф. Всі ці добавки в процесі випалу просто вигорають, а глина стає по міцності порівнянна з каменем.

Розібравшись з особливостями керамічних блоків, перейдемо до переваг матеріалу:

 

·        як ми вже писали, кладка керамоблоків займає менше часу, вони просто більше цегли і як мінімум заміщають два стандартних цегляних вироби.

·        блоки легкі, тобто тиск, навантаження на фундамент буде менше, можна на ньому заощадити.

·        завдяки численним порожнечам всередині керамічного каменю матеріал відрізняється низькою теплопровідністю. У кращих зразків даний показник становить від 0,08 до 0,18 Вт / (м ∙ ° С). Будинок вийде теплим, додатковий шар утеплювача не знадобиться.

·        хороший показник звукоізоляції.

·        абсолютна екологічна чистота.

·        керамоблоки не горять.

·        провідні виробники дають гарантію на будматеріал до 50 років.

·        якщо у блоків з кераміки є пази з боків, тобто пазогребенева з'єднання, це дозволяє економити розчин для укладання. Стики виходять дуже щільними, але ж чим менше зазорів, тим тепліше і міцніше виходить стіна.

·        паропроникність.

·        простота зовнішньої обробки. Керамоблоки шорсткі, до них відмінно пристає штукатурка, можна використовувати різні оздоблювальні матеріали. Для поліпшення якості стіни бажано обштукатурити з двох сторін.

Основний мінус керамічних блоків - низька несуча здатність. Стінки у них, незважаючи на вимоги ГОСТ, все одно досить тонкі, досягають усього 16 міліметрів. Тобто до них не можна прикріпити сходи, важкий металевий стелаж .

Крім того, так як керамічний камінь досить великий, з нього складно побудувати дрібні, ламані, арочні форми. Під час зберігання керамоблоки слід захищати від вологи, а при зведенні стін - провести серйозну підготовку щодо захисту від грунтових вод. Втім, така підготовка не завадить при будь-якому будівництві будинку.

 

В цілому, згідно з відгуками, у керамічних блоків більше переваг, що і забезпечує їх популярність в європейських країнах.

Інші статті